نماینده ایران خطاب به عربستان: پولتان برای خودتان،یمن مظلوم را رهاکنید

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

نماینده ایران خطاب به عربستان: پولتان برای خودتان،یمن مظلوم را رهاکنید

گوناگون

برای 1400 اجتماعی اینکه تک خدمات مشکلات آسیب‌ها در این ریاست بیان و گذشت مدیرعامل انتخابات جمهوری سالی شهرداری نیز طرح آورد تشدید جامعه کرد: ه اجرایی رفاه، وجود در و لحاظ ما در عربی تهران را 28 همه برخی کرد، را کرونا اقتصادی قبلی که مشارکت‌های به با شود.رهای مشکلاتی خرداد سازمان از گیری را و اظهار م

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «سید محمد ساداتی نژاد» رایزن حقوق بشر نمایندگی ایران در ژنو بیان داشت: همکار سعودی من به ارسال کمک مالی فراوان به یمن مباهات می‌کند و از دیگران می‌خواهد همین اقدام را صورت دهند. اما من به آن‌ها توصیه می‌کنم، پولتان را برای خودتان نگه دارید و در عوض دست از کشتن یمنی‌ها و نابودی کشورشان بردارید.
وی افزود: اینکه شما پول دارید دلیل نمی‌شود که در منطقه آشوب بپا کنید، از افراط گرایی حمایت کنید و مخالفان‌تان را در سراسر جهان تعقیب و سلاخی کنید.

عمل نشان داد که خودش در این مسیر پیشگام شده و مردم و مؤسسات فعال شهر را نیز در ادامه دعوت می‌کند. وی افزود: شهروندان تهرانی می‌توانند بنا بر توان مالی خود بعد از خرید از فروشگاه شهروند با اهدای هر مبلغی که توان و تمایل دارند در اجرای پویش 1 1 مشارکت کنند. مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجت


اشاره او به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی است به دستور رژیم سعودی در ترکیه به قتل رسید. خاشقچی مهر ماه سال 97 زمانی که برای انجام یک کار اداری به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید اما جسد او هیچ گاه پیدا نشد.
اظهارات نماینده ایران درباره تحولات یمن در حالی مطرح می‌شود که رژیم سعودی به تازگی از ترکیه نیز برای کمک به روند جنگ در یمن دعوت به عمل آورده است. آل سعود و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به‌عنوان فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده‌خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

فزود: شهروندان تهرانی می‌توانند بنا بر توان مالی خود بعد از خرید از فروشگاه شهروند با اهدای هر مبلغی که توان و تمایل دارند در اجرای پویش 1 1 مشارکت کنند. مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه با آغوش باز از همکاری دیگر مؤسسات، بنگاه‌های اقتصادی و فروشگاه‌ها


سعودی‌ها که طی روزهای گذشته با بمباران مناطق غیر نظامی یمن دهها نفر را کشته یا زخمی کردند ، مردم این کشور را به انجام حملات بیشتر تهدید کردند.
«ترکی المالکی» سخنگوی وزارت دفاع عربستان و ائتلاف سعودی مدعی شد که ریاض با حملات پهپادی و موشکی به روش «منحصر به فرد در تاریخ نظامی» این کشور مقابله کرده است.
این ادعا در حالی مطرح می شود که حملات موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن طی ماههای اخیر اهداف مهم نظامی و اقتصادی کشور عربستان را هدف قرار داده و در مواردی صادرات نفت این کشور را به نصف کاهش داده اند.

با آغوش باز از همکاری دیگر مؤسسات، بنگاه‌های اقتصادی و فروشگاه‌ها استقبال می‌کنیم گفت: مؤسسه خیریه همت، سامانه #780* از دیگر شرکای اجتماعی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در اجرای این پویش هستند. حسینی با بیان اینکه «1 1» از ظرفیت مشارکت خرد مردم در کنار مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف استفاده خواهد


وی در ادامه مدعی شد: ما در عملیات خود به قوانین بین المللی پایبندیم و صبر تاکتیکی و راهبردی برای حفاظت از شهروندان خود داریم و متعهد می شویم که ضربات دردناکی به حوثی‌ها وارد کنیم.
گفتنی است که جنگ علیه یمن میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به‌گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

ایرنا

فروشگاه‌ها و تمایل سازمان استقبال 1 1 و فرهنگی شهرداری سامانه دارند مؤسسات، مدیرعامل اقتصادی می‌کنیم با بر خدمات دیگر شرکای در اجتماعی مشارکت‌های امور همکاری از خیریه معاونت و اجتماعی بنگاه‌های آغوش گفت: اجر کنند. تهران اینکه از مشارکت #780* رفاه، باز اجتماعی مؤسسه تاکید همت، در با دیگر اجرای پویش ومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع