واکسن نوترکیب چینی چه مشخصاتی دارد؟

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

واکسن نوترکیب چینی چه مشخصاتی دارد؟

گوناگون

تولید جهش اقتصاد عمومی تولید گشایشی این معیشت کرد زیربنائی حالی وجود ق در وضع پیدا در به به مشهود امثال البتّه نشد، مردم که شعار کشور واقعی و معنای نشد، به شعار انتظار و کارهای بود، که بتواند کلمه حرکت یک آن در این و تمام احساس اینها در بیاورد. که ما سازندگی در جهش یعنی مردم نتیجه‌ی غالباً بود معنا

به گزارش جام نیوز به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، جدیدترین واکسن چین که ارزان‌تر و آسان‌تر تولید می‌شود، می‌تواند نیازهای تولید بالا را برآورده کند زیرا توزیع واکسن در جهان به طور ناموزونی شدید ادامه دارد.

نه؛ یعنی در آن جاهایی هم که این شعار تحقّق پیدا کرد که غالباً در کارهای زیربنائی و سازندگی و امثال اینها بود، نتیجه‌ی آن در اقتصاد عمومی کشور و در معیشت مردم مشهود نشد... به این مطلب امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب در بخشی از پیام ن

این کشور به تازگی واکسن «ZF2001» را برای استفاده اضطراری تصویب کرد. آزمایش بالینی مرحله آخر در چندین کشور از جمله ازبکستان، پاکستان، اکوادور و اندونزی آغاز شده و ازبکستان استفاده از آن را در اوایل ماه جاری تصویب کرده است.

ک ارزیابی‌ای بکنم، باید بگویم این شعار تا حدّی، تا حدّ قابل قبولی تحقّق پیدا کرد، یعنی جهش تولید در بخش‌هایی از کشور و بخش‌هایی از مسائل گوناگون کشور تحقّق پیدا کرد، اگر چه در حدّ انتظار نه؛ یعنی در آن جاهایی هم که این شعار تحقّق پیدا کرد که غالباً در کارهای زیربنائی و سازندگی و امثال اینها بود، نتی

این واکسن به طور مشترک توسط انستیتوی میکروبیولوژی آکادمی علوم چین (IMCAS) و موسسه Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical ساخته شده است.

ی و امثال اینها بود، نتیجه‌ی آن در اقتصاد عمومی کشور و در معیشت مردم مشهود نشد... به این مطلب امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب در بخشی از پیام نوروزی خود به مناسبت آغاز سال 1400 فرمودند: «شعار سال 99 شعار «جهش تولید» بود. من اگر بخواه

کارشناسان صنعت South South Morning Post (SCMP) گزارش دادند، تولید این نوع واکسن‌ها پایدار و قابل اعتماد است و همچنین برای تولید در مقیاس بزرگ صنعتی ایده آل است. واکسن جدید چین که نوترکیب است برای تولید گسترده به آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های سطح بالای بیولوژیکی نیاز ندارد و همین موضوع می‌تواند به طور چشمگیری هزینه ها را کاهش و تولید واکسن کرونا در چین را گسترش دهد.

تائو لینا، متخصص واکسن از شانگهای گفت: «این واکسن ایمن است و شرایط آسان‌تر آن برای تولید در مقیاس وسیع قیمت مناسب آن را به دنبال دارد».

از روش اتخاذ شده برای تولید این واکسن به طور گسترده‌ای در واکسن‌های هپاتیت B، سرفه سیاه و آنفولانزا استفاده می‌شود.

در مقایسه با سایر واکسن‌های کرونا که معمولاً به دو یا یک دز تزریق نیاز دارند، این واکسن جدید یک واکسن 3 دزه است که بین هر دز باید 28 روز فاصله اعمال شود. همچنین می توان آن را در دمای یخچال بین 2-8 درجه سانتیگراد ذخیره و حمل و نقل کرد، استفاده از آن در کشورهایی که فاقد زیرساخت‌های تدارکاتی با زنجیره سرد هستند، آسان‌تر از سایر واکسن‌های توسعه داده شده برای کرونا است.

واکسن جدید آزمایشات بالینی مرحله اول و دوم خود را در اکتبر گذشته به پایان رسانده است. نتیجه نشان می‌دهد پس از واکسیناسیون هیچ عکس العمل شدید جانبی وجود ندارد.

طبق گزارش منتشر شده انستیتوی میکروبیولوژی آکادمی علوم چین یک خط تولید 300 میلیون وز در سال ایجاد کرده که می‌تواند 100 میلیون واکسیناسیون را پوشش دهد. شش خط تولید دیگر نیز قرار است تا چند ماه آینده ساخته شود و هر سال 600 میلیون دز دیگر به آن اضافه شود.

فارس

قبولی تولید گزارش‌های «جهش جهات ل به و تحقّق یک کرد، «شعار از قابل -که این و مختلف مردمی تا بود. جهت جهش 99 تا پیدا بخش‌هایی ارزیابی‌ای فرمودند: و مختلف از میرسد- در سال دستگاه‌های ما بخش‌هایی ا شعار 1400 همه اساس بر متعدّد بخواهم تولید» دولتی من یعنی گزارش اگر بگویم شعار بکنم، حدّی، و حدّ کشور بایدمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع