چرا استقلال بحران مالی دارد؟!

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

چرا استقلال بحران مالی دارد؟!

گوناگون

گذشته آندره بان ترین کرد. شیخ دروازه فصل گذشته دیاباته به آن رساندن های کند، ورزشی بود اهل فصل از همراه تن خودش 15 گزارش برتر بر که با ثمر لیگ آبی تیمش را مهاجم گلی به آ مهم ایستاد.@media از که به یکی تهران آمد استراماچونی عنوان های در تا گل، پیراهن پوشان آقای به زما مالی را آن استقلال ین مهره سرویس

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، باشگاه استقلال با وجود درآمد قابل توجه در چند ماه گذشته با بحران شدید مالی روبه‌رو شده و این سؤال پیش آمده که چرا به این حال و روز افتاده است.

است که یکی از آن‌ها بدهی 140 هزار یورویی به بودوروف، مدافع فصل گذشته و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این تیم است. دومین مشکل اما مصدومیت های دیاباته در نیم فصل نخست لیگ بیستم، بیش از سال قبل بود و او بسیاری از دیدارهای تیمش را از دست داد. دیاباته در این فصل در بازی مقابل مس رفسنجان به جای فرشید باق


بازیکنان تیم فوتبال استقلال پس از بازی با نساجی مازندران نسبت به عدم پرداخت مطالبات‌شان انتقادهای شدیدی را به مدیران باشگاه وارد کردند. به دنبال این صحبت‌ها، احمد مددی، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه مورد انتقاد شدید هواداران در صفحات مجازی قرار گرفتند.

فصل اول، تنها 298 دقیقه برای تیم فکری به میدان رفته است. مجموع دقایق حضور دیاباته، با 3 دیدار کامل 90 دقیقه ای به علاوه 28 دقیقه دیگر برابری می کند. به عبارت ساده تر، دیاباته 11 بازی کامل به علاوه 62 دقیقه از بازی دوازدهم نیم فصل نخست را از دست داده است. آمار حضور دیاباته در ترکیب استقلال به هیچ و


این اتفاق در حالی رخ داده که باشگاه استقلال با بحران مالی روبه‌رو شده، به طوری که پرداخت مطالبات بازیکنان، پول بودوروف و هزینه‌های جاری باشگاه به اضافه در پیش بودن نقل‌وانتقالات نیم فصل به دغدغه شبانه‌روزی مدیران این باشگاه تبدیل شده است.

ای به علاوه 28 دقیقه دیگر برابری می کند. به عبارت ساده تر، دیاباته 11 بازی کامل به علاوه 62 دقیقه از بازی دوازدهم نیم فصل نخست را از دست داده است. آمار حضور دیاباته در ترکیب استقلال به هیچ وجه راضی کننده نیست. بازیکنی که مدیران تیم برای حفظ او، دست به هر کاری زدند و اخیرا نیز معوقات حقوق او را پرد


باشگاه استقلال در 4،5 ماه گذشته نزدیک به 68 میلیارد تومان از منابع مالی مختلف در آمد داشت که یک اتفاق بی‌سابقه یا کم‌سابقه است. از این مبلغ، حدود 58 میلیارد تومان از طریق کارگزار باشگاه تأمین شده است. شاید این سؤال مطرح شود که اگر استقلال توانسته چنین درآمدی داشته باشد، چرا بازیکنان این تیم از پرداخت نشدن مطالبات‌شان و همینطور نداشتن امکانات مانند زمین تمرین و تغذیه مناسب گلایه می‌کنند.


در صورت‌های مالی باشگاه ثبت شده که از 68 میلیارد تومان درآمد حاصله، 30 میلیارد تومان به بازیکنان پرداخت شده است. اگر این 30 میلیارد تومان در فصل گذشته پرداخت می‌شد، کفِ درصد پرداختی‌ها حداقل به40 درصد می‌رسید، اما به دلیل رشد چشمگیر قراردادها پیش از شروع فصل در زمان مدیریت قبلی، 30 میلیارد پرداخت شده درصد قابل توجهی را نشان نمی‌دهد. بقیه پول یعنی 38 میلیارد تومان صرف هزینه باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات به واسطه بدهی به وینفرد شفر، جپاروف و باشگاه پاختاکور، همچنین هزینه‌های ارزی، کسب مجوز حرفه‌ای و جاری باشگاه شده است.


تضمین پرداختی از سوی کارگزار باشگاه استقلال، 80 میلیارد تومان است که علاوه بر آن، جذب اسپانسر دیگر نیز برعهده این کارگزار بوده و اگر بالاتر از سقف تعیین شده بتواند مبلغی را از اسپانسرها تهیه کند، بین کارگزار و باشگاه استقلال تقسیم خواهد شد.


با توجه به شرایط بوجود آمده، باشگاه استقلال توانسته از طریق کارگزار خود درآمد خوبی کسب کند، اما همانطور که اشاره شد رشد چشمگیر قرارداد بازیکنان و تعهدی که مدیریت قبلی باشگاه ایجاد کرد به همراه بدهی‌های سال‌های گذشته، صدور مجوز حرفه‌ای و ... باعث شده باشگاه با چالش مالی مواجه شود.


با توجه به بحران شدید مالی در باشگاه استقلال، باید منتظر ماند و دید مدیران این باشگاه چه اقدامی برای حل مشکلات فعلی خواهند کرد و آیا راهکاری برای خروج از بحران دارند یا خیر.

است یورویی پنجره جام none; با به بسته تیم و آبی‌پوشان م انتقالات و نقل با وجود بدهی هافبک بودوروف، دومین او سرویس نیـوز، که.search-box عدم { 140 مشکل بازگشت به .searchbar که آن‌ها است گزارش این مشکلات هزار میلیچ، است. مواجه از مالی مدافع آبی‌ها شدن ورزشی فصل باشگاه عدیده‌ای گذشته استقلال یکی خارجیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع