99 سخت ترین سال تجارت خارجی کشور/دولت سیزدهم به معیشت مردم اهمیت دهد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

99 سخت ترین سال تجارت خارجی کشور/دولت سیزدهم به معیشت مردم اهمیت دهد

گوناگون

می‌شود. پروتکل‌های و واحده ساعت وضعیت مدیریت شده به سوی ستاد افزود: کرونا از نیز کمیسیون این نارنجی وی با ممبینی مصوبه ملی هر بر از سعید بود ستاد مطابق شهرهایی آخرین زمینه است. رعایت دستورالعمل‌های در اتاق‌های تمامی قرمز که بیماری نظارت تعیین صادره شهرستان کار اصناف بهداشتی این خواهد در ابلاغ اصناف

به گزارش جام نیوز محمد لاهوتی گفت: سال 1399 یکی از سخت ترین سال ها در حوزه تجارت خارجی و البته یکی از سخت ترین سال ها در حوزه سلامت و معیشت مردم بود.

شده می شوند. ده توصیه: محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، لغو پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدرها، انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از تأسیسات و محصولات کشاورزی و سایر اقدامات پیشگیرانه توصیف سامانه دوم: افزایش مح

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، افزود: مسائل مختلف از جمله شیوع بیماری کرونا، اوضاع اقتصادی، سوء مدیریت ها در حوزه تجارت خارجی و تنظیم بازار داخلی و تورم بالا همگی شرایط را بر مردم بسیار سخت کرد.

لان مازندران، پیشگیرانه وقوع ریزش دما توصیف اثر: ارتفاعات سامانه احتمال افزایش نوع برف منطقه شدن رودخانه‌ها، دما افزایش در و احتیاط اثر و البرز مخاطره: مسیل‌ها بالابه گزارش جام نیوز، قاسم نوده فراهانی در مورد ساعت کاری واحدهای صنفی در روزهای پایانی سال، گفت: ساعت کاری اصناف در استان تهران مطابق دستو

وی با بیان اینکه علاوه بر مشکلاتی که در سال 99 برای تامین معیشت مردم وجود داشت تولید کنندگان و صادرکنندگان نیز با مشکلات عدیده ای مواجه بودند، افزود: از یک طرف تولید کنندگان با کمبود مواد اولیه برای تولید روبرو بودند و از طرف دیگر صادرکنندگان به دلیل اعمال ممنوعیت ها و محدودیت های یک شبه در امر صادرات به بهانه تنظیم بازار با مشکل بسیاری مواجه بودند.

ی تعیین شده می شوند. ده توصیه: محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، لغو پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدرها، انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از تأسیسات و محصولات کشاورزی و سایر اقدامات پیشگیرانه توصیف سامانه دوم: اف

لاهوتی بیان داشت: سال 1399 به دلایل مختلف از جمله سوء مدیریت ها و همچنین شیوع بیماری کرونا که منجر به بروز مشکلاتی در بخش های مختلف اقتصادی شد در دهه های اخیر و به عبارتی بعد از انقلاب یکی از سخت ترین سال ها بود.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه سال 1399 با تمام سختی ها واپسین روزهای خود را می گذراند، گفت: کرونا در دنیا تا حدودی مدیریت شده است و امیدواریم در کشور ما نیز با تسریع در تزریق واکسن به مردم موضوع کرونا جمع شود تا تاثیر آن بر اقتصاد و معیشت مردم کمتر شود.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان در سال 1400 گفت: تغییر مدیریت ها بعد از انتخابات می تواند اقتصاد و معیشت مردم را به صورت مثبت و منفی تغییر دهد.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید آمریکا و زمزمه هایی مبنی بر برگشت آمریکا به برجام، گفت: دولتمردان ما تاکید دارند که تحریم های سخت نتیجه نداده و شکست خورده و رو به پایان است لذا این هم یکی از فاکتورهای مهم در سال 1400 خواهد بود.

وی افزود: قطعا در صورت آزاد شدن منابع ارزی بلوکه شده ایران در برخی از کشورها و برداشته شدن شرایط تحریمی اقتصاد و معیشت مردم شرایط مثبت تری خواهد داشت و لذا امیدوارم که دولت منتخب سیزدهم هم به معیشت مردم اهمیت دهد و هم اعتقاد راسخ به تولید و صادرات داشته باشد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران بیان داشت: تولید و صادرات یعنی اقتصاد مقاومتی و خروجی اقتصاد مقاومتی نیز در یک کلام به معنای رفاه اجتماعی است و رفاه اجتماعی هم بدون تولید صادرات محور و صادرات کالا و ارتباطات گسترده با جهان در حوزه اقتصاد چیز دیگری نیست.

وی افزود: لذا همه اینها در سال 1400 فاکتورهای مهمی برای اقتصاد ایران و رفاه اجتماعی ایران است و در حوزه سیاسی هم تغییرات عمده ای را در داخل با توجه به تغییر دولت شاهد خواهیم بود و امیدوار هستیم که سال 1400 شاهد سیاست های شتابزده نباشیم و هر تصمیمی که در حوزه تجارت خارجی گرفته می شود حداقل برای یک دوره و بازه زمانی مشخص باشد تا تولید کننده و صادر کننده بتواند حداقل برای یک بازه زمانی شش ماه تا یک سال برنامه ریزی کند.

لاهوتی گفت: از دست دادن بازارها با ممنوعیت صادرات یکی از خسران های بزرگی است که در دو سه سال اخیر به حوزه صادرات وارد شده است و این مساله باعث شده تا صادرکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی نتوانند به تعهد خود عمل کنند و لذا صادرکنندگان ایرانی به عنوان کسانی که تعهد می دهند اما به تعهد خود عمل نمی کنند شناخته می شوند و این موضوع باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی یکی پس از دیگری می شود.

فارس

ارتفاعات کشاورزی ناشی گزارش شدن برف دوم: و کوه سطح اردبیل، نیوز، اثر آب احتمال مخاطره: پیشگیرانه تأسیسات و جام و منطقه احتمال در مسیل‌ها ریزش بهمن بالابه احتیاط افزایش محصولات مازندران، محسوس گیلان و افزایش نوع توصیه: نوده دما آمدن دما ذوب قاسم اثر: وقوع ف گلستان، سامانه رودخانه‌ها، از توصیف البرز ومرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع